♦ برخی از عناوین پربیننده سایت ♦

 شجره نامه فکری

 نوجوانی حافظ

چرا از غيبت كردن لذت مي بريم؟

فرآیند مشاوره در نگاه حافظ

تجربیات مشاوره ای

دوره های آموزشی

 تله‌هاي پنهان در خانواده 

مهندسی ذهن و خلاقیت 

 


نشانی دفتر مشاوره:

تهران، خیابان اشرفی اصفهانی، بعد از مرزداران، خ اسکندر زاده،

ساختمان تابان (پ 8، ط 2، واحد 3)   ادامه ...

 


 

دوره های آموزشی:

برگزاری دوره های متعدد و کارگاه های آموزشی تخصصی برای والدین و دانش آموزان و زوجهای جوان مانند: ارتباط خلاق با نوجوان - خود شکوفایی با مثنوی - دوره مهارتي صلح درون - ذهن خلاق نوجوان  - تحول در نگاه، تحول در زندگي-....

کارگاه مهارتی روشهای کنترل و ...


مدارس، مراکز فرهنگی و سازمانهای اداری صنعتی می توانند در صورت تمایل به برگزاری هریک از این دوره ها از طریق منوی تماس با هماهنگ نمایند.

 

 avf.ir

 عشق در دنیای امروز

می گویند صمیمیت و عشق در دنیای امروز کمرنگ شده است.

 آرامش نایاب و شادمانی درونی دشوار.این واقعیتی انکار ناپذیرست.  

اما دلیلش بد بودن آدم های این دوره و زمانه نیست. من ریشه این بی ثباتی و ناپایداری رابطه صمیمانه و عاشقانه را در عدم مهارت می بینم.

زندگی موفق و ارتباط پایدار و انرژی بخش به نگرش و قواعد ذهنی و مهارت های کلامی، رفتاری ما بستگی تمام دارد.

دنیای امروز دنیای تکنیک ست و روش. روش های قدیمی و نامناسب دردسر سازند. تغییر نگاه و روش و کسب مهارت های جدید زندگی موفق و ارتباط صمیمانه و پایدار را تقدیم شما خواهد کرد.

دنیای امروز را با تغییرات سریع، سرعت زیاد،  رقابت های نفس گیر، انفجار اطلاعات و ارتباط روبه رشد تجربه می کنیم.

هرچه از دنیای محدود و ساده خود به این دنیای باز و پرخطر نزدیکتر باشیم آرامش ما کمتر، تفاهم دشوارتر و صمیمیت کمرنگ تر می شود. سرعت و تغییرات زیاد آرامش و رضایت درونی را از میان می برند و رقابت ها صمیمیت را و اطلاعات متنوع تفاهم را و ارتباطات گسترده دلبستگی و تعهد را کم و کمتر می کنند.

آیا برای زندگی موفق و آرام در این دنیای جدید و عجیب آمادگی کافی و لازم را داریم؟

گرچه راهی ست پر از بیم ز ما تا بر دوست                رفتن آسان بود ار واقف منزل باشی

 می گویند دنیای امروز دنیای تخصص هاست . یعنی یک فرد به سختی می تواند در بیش از یک کار تخصص کافی پیدا و کند و در امور دیگر اظهار نظر نمی کند و به متخصص آن امر مراجعه می کند .

ولی ما در فرهنگی زاده و بزرگ شده ایم که تخصص معنای درستی ندارد و عادت داریم در هر موضوعی وارد شده و نه تنها اظهار نظر بلکه راه حل نشان بدهیم و باکی از پیامد های آن نداشته باشیم .

 یکی از دلایل عدم موفقیت در (ارتباط اجتماعی و خانوادگی مثل ارتباط با همسر و تربیت فرزند بویژه فرزند نوجوان و فعالیت های اقتصادی و رضایت شغلی و ...) همین اعتقاد درونی ما به متخصص بودن  (و کامل بودن !!) در همه امور و مشورت نکردن و دنبال راه حل های جدید نبودن ست و حاضریم یک عمر ناله و شکایت کنیم ولی دست به ترکیب قواعد ذهنی و عادات خود نزنیم .

 نمونه روشن آن درگیری مداوم زن و شوهر با خود و با فرزندان ست که سال ها ادامه می یابد و به یک بحران تمام عیار تبدیل می شود و فکر می کنند که همه کار های درست را انجام داده اند و .. ولی در شگفتی مانده اند که چرا این مشکلات حل نشده است ؟؟؟

 البته مراجعه نکردن به متخصص (در این مورد خاص به مشاور روان شناس) ریشه های دیگری هم دارد که در مقالی دیگر به آن ها اشاره خواهد شد .

لازم به ذکر ست که این سبک در حال تغییر ست و مشتاقان راه حل یابی علمی در حال افزایش.

تله‌هاي پنهان در خانواده
اريك برن بنيانگذار مكتب درماني تحليل متقابل (TA) از «بازي» سخن مي‌گويد. به بيان او «بازي»‌ها روش خاصي در برقراري ارتباط با ديگران است كه اغلب ناخودآگاه است و به منظور وقت گذراني، لذت بردن و اثبات ناكامي‌هاي دروني و شكست و سلطه جويي به كار مي‌رود. آيا از «بازي»هاي رايج والدين و فرزندان در خانواده اطلاع داريد؟

ادامه ...

 

مهندسی ذهن و خلاقیت

آن چه در مدیریت اداری و صنعتی و آموزشی کشور جای بحث و تامل بسیار جدی و فوری دارد، مساله خلاقیت است. پایه و اساس مدیریت علمی در دنیای امروز مبتنی بر افزایش خلاقیت است.

آن چه در مدیریت اداری و صنعتی و آموزشی کشور جای بحث و تامل بسیار جدی و فوری دارد، مساله خلاقیت است. پایه و اساس مدیریت علمی در دنیای امروز مبتنی بر افزایش خلاقیت است. منظور از خلاقیت توانایی بهره برداری بهینه از حداقل امکانات است، که در آن مفاهیم بهره وری، صرفه جویی در زمان و انرژی، صرفه جویی در هزینه ها افزایش مطلوبیت و کارآمدی و نوآوری و آفرینندگی در همه ی ابعاد مادی و معنوی لحاظ شده است. مهندسی ذهن چیست؟ مهندسی ذهن؛ آشنایی با کارکرد و ساختار ذهن هوشیار و ناهوشیار و بهره برداری بهینه از توانایی های شگفت انگیز آن هاست. مهندسی ذهن، طراحی و مدیریت ذهن برای رسیدن به هدف های معین است. مهندسی ذهن، نمایانگر یک قدرت عظیم و شگفت انگیز در ذهن است و آن قدرت، توانایی ذهن آدمی در تطبیق واقعیت ها و جهان بیرونی با پروژه ها و طرح های ثبت شده در آن است.

ادامه مطلب...

فرآیند مشاوره در نگاه حافظ
اگر فرآيند مشاوره را ياري رساندن به مراجع براي كشف توانمندي‌هاي فراموش شده‌ي خود بدانيم، نتيجه و محصول اين فرآيند خودباوري و اعتماد به نفس است. همه بر اين باوريم كه تا فرد خود را باور نكند و توانايي‌هاي خود را نشناسد و تاييد نكند، قادر به حل هيچ مساله و مشكلي نخواهد بود.
هيچ‌كس نمي‌تواند مساله‌هاي حل ناشده‌ي يك فرد را در زمينه‌هاي گوناگون حل كند مگر اين‌كه مراجع با اعتماد به فرآيند مشاوره، به باوري پايدار نسبت به توانايي خود در حل مساله‌هاي زندگي برسد. بنابراين مشاور مجرب مهارتش را در فضاسازي و رفع موانع ذهني و عاطفي براي مواجهه شجاعانه‌ي فرد با خودش و آغاز فرآيند خودشناسي، نشان مي‌دهد.

ادامه مطلب...

نوجوانی حافظ

بيست سالي است كه در گفتوگوي مشاورهاي با نوجوانان اين مرز و بوم به دنبال كليدهاي رمز ذهن ظريف و پرپيچ و خم نوجوانانم. منظورم نوجوان امروزي است. «نوجواني» محصول دنياي امروز است و اشارهاي به دگرگونيهاي بسيار سريع و فاصلهي نسلها دارد. مهمترين حرف مشترك همه نوجواناني كه تا به حال با آنها به گفتوگو نشستهام و بسيار از آنها آموختهام، اين است كه «ما را درك نميكنند» و جالبتر اينكه والدين و مربيان هم ميگويند: «از كارهاي اينها سر در نميآوريم»!
اينها به ما ميگويند كه نسلي جديد با ويژگيهاي كاملا جديد متولد شدهاند و به سرعت در حال گسترشاند: نافرمانيها، عصيانگريها، تمايل به رفتارهاي خلاف عرف خانواده و جامعه (نه خلاف اخلاق!) معترض و ناشكيبا و با تمايل زياد به تنها ماندن و دور از دسترس والدين ماندن در عين وابسته به والدين بودن و نيازمند كمكهاي همهجانبهي آنها البته بدون قدرشناسي كافي و... آيا اين موجود همان كودك مهربان و مطيع و سازگارهمين والدين است؟ چه اتفاقي افتاده؟ اين سؤال همگاني والدين و مربياني است كه با نوجوان امروزي سر و كار دارند.

ادامه مطلب...

چرا از غيبت كردن لذت مي بريم؟

در همه مكاتب اخلاقي بويژه اديان الهي غيبت كردن (يعني پشت سر ديگران حرف زدن و منفي هاي زندگي آن ها را پخش كردن) امري ناپسند و مخرب معرفي شده است.
آيا شما مسلمان هستيد؟اگر هستيد مي دانيد كه غيبت كردن حرام است و مثل " خوردن گوشت مرده برادر" است.اما انصاف داشته باشيد و بررسي كنيد در اين هفته چند بار پشت ديگران حرف زده ايد و از پخش اخبار مربوط به ديگران (براي رضايت آنها) لذت برده ايد؟

ادامه مطلب...

قابل توجه کاربران محترم

سایت بصورت آزمایشی راه اندازی شده است و اغلب قسمتهای آن در حال تکمیل می باشد. لطفا هرگونه نظر و پیشنهاد خود را برای استفاده بهینه از محتوای سایت اعلام نمایید.

نکته های روانشناسی

خانواده و خلاقیت نوجوان

پدر و مادر گرامي :دغدغه ها و دلسوزي و تعهد شما براي موفقيت هر چه بيشتر فرزندتان قابل تحسين است، براي كسب آرامش خيال و رسيدن به اين آرزوهاي زيبا و انساني ضروري ست به پيش نيازهاي اين موفقيت در خانواده تأكيد و توجه جديد داشته باشيم...

ادامه مطلب...

اصلاح رفتار - قدیمی

والدين گرامي و هم سفران عزيز و:قتي رفتار فرزند و يا همسر شما به نظر شما نامطلوب است با خير خواهي به او تذكر مي دهيد و رفتار درست را يادآوري مي كنيد ولي آن رفتار ادامه مي يابد و شما بارها و بارها همان حرف را تكرار مي كنيد و كار به بحث و جدل مي رسد اما تغييري در رفتار ديده نمي شود . شما از اي نكه ديگري به حرف هاي منطقي شما توجه نمي كند به شدت رنجيده خاطر مي شويد و به تذكر ، انتقاد و شكايت و گلايه و نصايح فراوان مي پردازيد و يكديگر را از نظر رواني
فرسوده مي كنيد ولي نتيجه مثبتي نمي گيريد ، زيرا:


ادامه مطلب...

 

دوره های آموزشی

دعوت نامه گروه نگاه نو  و

کارگاه مهندس ذهن با طرح الهی    
 در جوار عاشقان عاشق  شوی
 مست و لایعقل اسیر دل شوی

 گر نباشی تو درین  بزم خراب
 پای بسته  در میان  گل شوی

همتی کن خود  ز   زندان   وارهان
 بعد از آن چون بلبلا ن در گل شوی

 بند های  بی شماره  در    دلت
 گر به رقص آیی  گل بلبل شوی

می خوری غم های بی حد بی سبب
با غمت در این سرا  چون   پل شوی

 جنگ ها داری  به  دل   با این و آن
 این چنین ابریشمی چون جل شوی
 حیف باشی خود رها کرده به دیو
 در میان رستمان پر دل شوی

 تا به کی منت کشی از این و آن             با کمت  اینجا بسی خوشدل شوی

ما هوا خواه تو   باشیم و  ز مهر
گر بیایی  در خم ما مل شوی

حق نگهدار تو   باشد هر زمان
گر  برای   بلبلش سنبل شوی

        عبدالوهاب  فیروزی  

 

توافق نامه

کاربر محترم ضمن تشکر از بازدید شما از سایت اینجانب لازم به یادآوری است که استفاده شما از وب سایت مشروط به پذیرش شرایط زیر می باشد.:

  • فعالیتهای این سایت بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران است و از طرح مسائل سیاسی پرهیز می کنیم
  • هر نوع توهین و اهانت به شخص یا گروه یا سازمان ممنوع است.
  • مسئولیت مطالب درج شده توسط کاربران محترم بعهده فرستنده متن می باشد.

 

 

پیامهای مشاوره ای

به والدین:

 به فرزندان :

کانالهای تلگرامی مرتبط

 

 - کانال والدین، کودک، نوجوان  

 https://telegram.me/vfiroozi31

 

- کانال تمرین عشق 

https://telegram.me/shokofaeedaroon

 

 
 

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

طراح ناصر عبدی